Odporučte nás
 • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Kalkulačka mien
Lelo Smart Wand

Pre aký materiál sa mám pri výbere erotickej pomôcky rozhodnúť?

 • Pridané: 17.05.2015   |   Autor: EroticLady   |   108 čítaní / zobrazení

Pre aký materiál sa mám pri výbere erotickej pomôcky rozhodnúť?
 
Keď uvažujete o kúpe erotických pomôcok, okrem účelu, spôsobu použitia, trvanlivosti, radosti, ktorú vám má priniesť, ceny, vás iste zaujíma aj materiál, z ktorého je erotická pomôcka vyrobená, najmä z dôvodu ochrany vášho zdravia a zdravia vášho partnera. Preto sme pre vašu lepšiu orientáciu pripravili malú exkurziu materiálov, z ktorých sa erotické pomôcky vyrábajú.  
 
♥ ABS = acrylnitril-butadien-styrol
Nazývaný aj tvrdý plast. ABS sa vyrába synteticky a je neodmysliteľný v domácich prístrojoch, automobilovom priemysle a hračkách. Dobre sa naň nanášajú kovy, polymery, medzi iným aj polyuretán.  Je to veľmi trvácny materiál, ľahký na údržbu, neobsahuje zmäkčovadlá,  je bez zápachu, v erotickom priemysle je veľmi obľúbený kvôli trvácnosti.  Na rozdiel od iných plastov, ktoré obsahujú rôzne prísady,  je ľahšie recyklovateľný, pretože sa dá roztaviť a opäť použiť na výrobu nových produktov.
Prednosti ABS vo všeobecnosti:  je bez zápachu a chuťovo neutrálny, vibrácie prenáša priamo a intenzívnejšie ako mäkšie materiály, má klzký povrch, je zdravotne neškodný.  Je hygienický a jednoduchý na údržbu, lebo neobsahuje veľké póry, v ktorých by sa mohli usadiť baktérie, na čistenie postačuje aj horúca voda, alebo jemný čistiaci prostriedok.
Pri erotických pomôckach z ABS môžete použiť akékoľvek lubrikačné gély.
 
♥ Acryl
Je syntetická termoplastická umelá hmota podobná sklu, preto je známy aj pod pojmom plexisklo. Pri erotických hračkách má podobné pozitívne vlastnosti ako ABS.  Na rozdiel od erotických pomôcok z pravého skla majú acrylové hračky tú prednosť, že v prvom kontakte s telom nepôsobia chladne a tiež sú veľmi odolné zlomeniu.   Nie je jedovatý, a neobsahuje žiadne zdraviu škodlivé prísady, preto je zdravotne bezpečný. Aj zohrievanie alebo chladenie je možné,  neodporúčame vystaviť dlhodobo extrémnym teplotám (napr. v mrazničke). Používa sa v zubnej medicíne na protézy, optické šošovky, sklá do okuliarov, sanitárne súčasti a iné. Ideálny materiál pre erotické hračky s výbornými klznými vlastnosťami.
Starostlivosť: vyvarujte sa používaniu agresívnych čistiacich prostriedkov, ktoré by mohli poškriabať povrch, alebo tento zmeniť vizuálne. V princípe postačuje horúca voda alebo na to určený čistiaci prostriedok na dezinfekciu, alebo mäkká hubka. Používanie je vhodné s dostatočným množstvom lubrikantu – všetky sú vhodné.
Prednosti vo všeobecnosti: bez zápachu, neobsahuje zmäkčovadlá, t.j. ftaláty, hladký povrch, výborný prenášač vibrácií, odolný proti UV a olejom, prispôsobuje sa telesnej teplote, antialergický, ľahká údržba, hygienický.
Odporučenie: akrylové erotické hračky je potrebné ošetrovať najlepšie rukou alebo mäkkou hubkou, inak možno povrch poškriabať.
 
 
♥ Latex
Latex MaterialPrírodný latex sa vyrába vulkanizáciou z mliečnej šťavy tropických kaučukovníkov, hovoríme mu aj  prírodný kaučuk alebo guma. Existuje aj syntetický latex.  Prírodný latex, až na farbivá, je prírodným produktom, ktorý je biologicky odbúrateľný a tým aj šetrnejší k životnému prostrediu, tým sa odlišuje  od  syntetického latexu. Oba druhy majú tie isté pozitívne vlastnosti. Latex nie je jedovatý a neobsahuje žiadne zložky zdraviu škodlivé, preto sa z neho vyrábajú aj kondómy, jednorazové rukavice, operačné rukavice, ale je nevhodný pre alergikov na latex.  Možné alergie sú spôsobené proteínom, ktorý prírodný latex obsahuje,  ale syntetický latex tento proteín neobsahuje.
Osoby alergické na latex by preto mali používať kondómy neobsahujúce latex a erotické pomôcky zo silikónu, ktorý je telesne neutrálny.
Prírodný latex je po silikóne ideálnym materiálom pre erotické pomôcky, ktoré sú o niečo tvrdšie ako tie zo silikónu. Pozor však na vysoké alebo veľmi nízke teploty: už pri 60°C sa latex mení na lepkavú masu a pri mínusových teplotách kryštalizuje a láme sa – vyvarujte sa spojenia latexová hračka a horúci hrniec, radiátor, mraznička. Na antibakteriálne čistenie latexových erotických pomôcok a odevov sa odporúčajú na to určené špeciálne čistiace prostriedky.
Pozor: erotické hračky, kondómy a oblečenie z prírodného latexu a gumy neznášajú žiadne oleje alebo masti rôznych druhov, preto nikdy nepoužívajte s latexovými produktmi lubrikačné krémy a masážne oleje s obsahom olejov alebo iných mastí.
Odporúčame použiť na latexové produkty lubrikačné gély na vodnej báze. Po čistení ošetrite  latex špeciálnym latexovým púdrom, ktorý zabráni lepkavosti latexu. Prírodný latex reaguje citlivo aj na slnečné a UV žiarenie, preto produkty z neho uskladňujte na tmavom mieste.
Prednosti latexu vo všeobecnosti: je hygienický, prispôsobuje sa telesnej teplote, má veľmi jemnú štruktúru, neobsahuje zmäkčovadlá, údržba je jednoduchá, má výbornú elasticitu a pevnosť.
 
 
♥ Čo je PU resp. PU náter?
Synteticky vyrobené polyuretány môžu byť tvrdé a nepoddajné, ale aj mäkké a elastické. V spenenej podobne je známy aj ako penová guma. Z polyuretánu sú vyrobené napr. matrace, podrážky na topánky, textílie a kondómy bez latexu. Ako povrchová úprava ABS erotických hračiek im prepožičiava charakter príjemný pre kožu, jemný, hodvábny.
Prednosti PU:  je bez zápachu, neobsahuje zmäkčovadlá, je odolný UV žiareniu, prispôsobuje sa telesnej teplote.
Odporučenie: silné čistiace prostriedky a masážne oleje môžu polyuretán znehodnotiť.
 
 
♥ Silikón
Vyrába sa z prírodných surovín syntetickou cestou a je považovaný za prírodný produkt nazývaný aj silikónový kaučuk.  Spravidla je telesne veľmi dobre prijímaný a nejedovatý, preto sa používa pri ochrane kože, kozmetickom ošetrení, plastickej chirurgii, zubnej medicíne alebo sa z neho vyrábajú formy na pečenie.  Najlepší materiál pre erotické hračky, ale aj jeden z najdrahších.  Na hygienické ošetrenie postačuje horúca voda,  istejšia je však dezinfekcia čistidlami na to určenými, ktoré ničia baktérie  a zároveň ošetrujú povrch erotickej pomôcky.
Pozor! silikón sa neznáša so silikónom, preto sa treba vyhnúť lubrikantom na silikónovej alebo olejovej báze. Aby ste mali dlhšie pôžitok z Vašich hračiek, používajte lubrikanty na vodnej báze.
Ďalšie prednosti v skratke: je bez zápachu, má dlhú trvanlivosť, je zdravotne veľmi dobré znášanlivý, neobsahuje zmäkčovadlá, výborná elasticita, pevnosť a hladkosť, tvarová a farebná stálosť, odolnosť voči teplu a UV až do 200°C, prispôsobuje sa telesnej teplote, je antialergén, údržba je  jednoduchá, je hygienický.
 

♥ TPE/TPR?
Termoplastická guma alebo termoplastický elastomer sú nové materiály s vlastnosťami podobnými silikónu, základnou látkou na výrobu je prírodný alebo syntetický kaučuk, ktorý je kombinovaný s funkčnými schopnosťami umelej hmoty. Tento materiál podobný koži sprostredkuje živý  pocit a postará sa preto o maximálnu radosť.
Termoplastická guma má niektoré vlastnosti silikónu, ale oproti silikónu je mäkšia na dotyk. Materiál je veľmi mäkký, flexibilný, elastický a pevný zároveň, preto sa z neho v erotickom priemysle vyrábajú najmä masturbátory všetkých druhov.
Odporučenie: na predĺženie životnosti je dobré ošetriť po vyčistení ochranným púdrom, aby  nezostal materiál lepkavý a olejový. Lubrikanty používajte najlepšie na vodnej báze, lebo olej a tiež silikón by mohli nepriaznivo ovplyvniť štruktúru a povrch.
Prednosti v skratke:  bez zápachu, žiadne zmäkčovadlá, výborná elasticita a pevnosť, UV-odolnosť, prispôsobí sa telesnej teplote., zdravotne bezchybný.
 
♥ Polyvinylchlorid – mäkké PVC
Zvlášť u erotických hračiek známy pod pomenovaním „JELLY“ je termoplastický plast, teda vplyvom tepla je plast formovateľný. V porovnaní s ABS je mäkký a elastický. Používa sa najmä u realistických erotických pomôcok, u ktorých sa vyžaduje mäkkosť a vláčnosť. V posledných rokoch je však podrobený kritike z dôvodu obsahu zmäkčovadiel a farieb, pretože surovina samotná je pôvodne veľmi tvrdá. Najmä zmäkčovadlá sú považované za zdraviu škodlivé, preto sa pri výrobe  moderných erotických hračiek upúšťa od tohto materiálu. Uvedomelí výrobcovia nahrádzajú zmäkčovadlá tzv. látkou DINCH a PVC tzv. TPE látkou, ktorá je veľmi podobná silikónu.
Prednosti mäkkého PVC v skratke: Výborná elasticita a súčasne prijateľná tvrdosť, prispôsobenie sa telesnej teplote, klzký povrch, jednoduchá hygiena.
 
Vaša EroticLady
 
2/5
  Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

  pridať komentár
   Najčítanejšie články
  Túžite po spestrení vášho intímneho života?Túžite po spestrení vášho intímneho života?

  Ani po rokoch s tým istým partnerom nemusí byť intímny život rutinou. Neveríte? Vyskúšali ste erotické pomôcky, jemné sado-maso hry, možno tantrický sex.  zobraziť viac...


  Aróma terapia a sexuálny život?Aróma terapia a sexuálny život?

  Denne používame vône, veď sa chceme cítiť príjemne, sviežo, peknou vôňou zapôsobiť na naše okolie. Chcete prežiť romantický večer s vašim najmilším a hľadáte vôňu, ktorá by ešte viac rozpálila túžbu vás oboch?  zobraziť viac...


  Womanizer - 100% záruka orgazmu.Womanizer - 100% záruka orgazmu.

  Erotická pomôcka na bezdotykové dráždenie klitorisu pulzujúcimi vlnami nemeckých vynálezcov = úplne nový sexuálny zážitok! Pre dámy, ktoré orgazmus ešte nezažili alebo majú problém ho dosiahnuť.  zobraziť viac...


  Dildo ružové D.1 LaidDildo ružové D.1 Laid

  Dildo navrhnuté ženou pre ženy - zo 100% silikónu pre sólo hru, aj vo dvojici s Vašim partnerom. zobraziť viac...


  Mini Ume Anzu VibratorMini Ume Anzu Vibrator

  Mini vibrátor malý ako vaša dlaň, veľký výkonom, ideálny spoločník na cestách. Navrhnutý ženou pre ženy - príjemný na pohľad a dotyk, vodotesný, od svetovej značky TENGA! zobraziť viac...


  Najunikátnejšie v súčasnosti dostupné afrodiziakum. Najunikátnejšie v súčasnosti dostupné afrodiziakum.

  ON Arousal - prírodný olej, ktorý vo Vás prebudí túžbu po milovaní. Revolučné afrodiziakum, čisto na prírodnej báze pre slečny, dámy, ženy, ktoré si chcú zvýšiť svoje uspokojenie! Spôsobuje šokujúco silné teplé vzrušenie.  zobraziť viac...